V dnešní době je výběr všeho jen a jen na vás. Můžete si vybrat, čeho chcete v životě dosáhnout, co si obléknete i styl bydlení. Jednomu se libí minimalismus, druhému retro styl a třetímu? Co takhle zámecký styl? Konečně můžete na vlastní kůži zažít ten luxus a přepych, jaký v minulosti zažili jen vyvolení s modrou krví.

Masivní, vyřezávané dřevo a zlaté zábradlí

Ptáte se, kde hledat inspiraci? No přece na zámku! Rodinné obrazy, velká, zlatá zrcadla i vyřezávané, masivní schodiště, to vše k tomuto stylu patří. Dále si můžete všimnout, že snad na každém zámku je široká škála huňatých barevných koberců, ano, i to se dá sem zařadit. Všeobecným pravidlem je, že byste u zámeckého stylu neměli rozhodně šetřit, a to na ničem. Když židli, tak s pravou, koženou výplní, když zábradlí, tak z pravého zlata. I když v dnešní době existují již skvěle propracované náhrady, které laik od originálu nerozezná.

Zahrada plná květin

Další vymožeností, která patří ke všem palácům, je obrovská rozkvetlá zahrada. V anglickém nebo francouzském stylu? Je to jen a jen na vás! Chcete-li si posezení a zážitek dopřát i v zimě, jednoduše kus „zazimujte.“ V zimních zahradách můžete i v zimě cítit svěží vzduch přímo ze zdroje, od květin.